Açık halı saha, spor yapma hevesi olan özellikle de futbola merakı olan genç veya yaşlı fark etmeksizin, onlarca farklı kişiye ev sahipliği yapmıştır. Şehirler gittikçe büyüyor ve halı sahalar yetersiz kalıyor. Bunun önüne geçebilmek adına da halı sahalar bile randevulu sisteme geçiş yapmıştır. Etrafı açık ama tellerle çevrili olan sahalara açık sıfatı eklenmektedir. Bu nedenle de açık havada bulunan sahalara açık halı saha denilir. Açık halı saha yapımında, beton, zemin dolgusu, demirler, aydınlatmalar, fens teli, ağlar ve zemin kaplamaları önemli olan unsurlardır.

Hatıl beton hazırlanma aşamasının başlangıcında gereken bölgeye kazılar yapılmakta ve önden hazırlanmış olan kalıplar kazılan alana bağlanır, ardından da ölçülerine dikkat edilmiş demirler alanlara yerleştirilir. Saha bu yapım aşmasında kuru kalmalıdır aksi takdirde yapı ilerleyemez. Açık halı saha yapımında sırada zemin dolgusu var ve bunun için mıcır dolgusu uygulanır. Daha sonra demir ile yapılacak olan tüm işlemler yapılır, buna kale direkleri de dahil. Montaj işlemleri tamamlanınca da boyama işlemlerine geçilir ve son aşama olan aydınlatma sistemi döşenir. Açık halı saha çevresi tel örgü ile çevrelenir ve bu tel fens tel olarak adlandırılır. Açık halı saha, üstü açık olan bir saha çeşidi olduğundan top kaçma ihtimaline karşın, saha üstü file gerilir. Açık halı saha üretiminde önemli olan bir unsur da zemindir. Zeminin sertliği, sakatlanabilme oranını ayarlayacaktır. Mıcır dolgusu sonrası çimlendirme yapılır ki sakatlanılma ihtimali düşsün. Zemin kaplamada genellikle suni yani dekoraçim kullanılır. Bakımı daha kolaydır ve sürtünme ile aşınmaz.

Açık Halı Saha Yapımı Fiyatları

Açık halı saha yapımı fiyatları için net bir sayı verilemez çünkü fiyatlar değişiklik göstermektedir. Fiyatlar, kullanılacak olan malzemeye, uygulama yapılacak olan alana ve boyutlara göre değişiklik gösterir. Evren Tel Çit sahip olduğu profesyonel ekip ile kaliteli üretim yapma ve ekonomik fiyat politikası ile açık halı saha yapımını üstlenmektedir. Evren Tel Çit ile iletişime geçerek, açık halı saha hakkında ve fiyatlandırmalar hakkında detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.  

Açık Halı Saha
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın