Kablolar ile büyük benzerliğe sahip olan ama diğer tellere oranla daha uzun olan dikenli tel, işlenebilmekte ve çekilebilmektedir. Sınır geçiş çizgilerini belirleme amacıyla kullanılan ve karşımıza çok sık çıkan dikenli tel, aşılma, bükülme ya da kesilme gibi eylemlerden etkilenmez. Genelde bakır ya da demir olarak üretilen bu teller, darbelere karşı çok dayanıklıdır ve kolay kolay kopmaz. Kullanılacakları alanda güvenliği de sağlayacağından dolayı kesici ve zarar verici şekillerde üretilirler. Dikenli tel, paslanmayan bir yapıya sahip olduğu zaman insan sağlığına da zarar vermez bu nedenle paslanmayan yapıda satın alınması uzun ömürlü kullanımı sağlayacaktır. Genellikle direklere bağlı olarak uygulanması yanı sıra istekler doğrultusunda direksiz olarak da uygulanabilmektedir.

Günümüzde en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinden olan dikenli tel, kullanılacakları alanlara belirli aralıklarda yerleştirileceğinden hesaplamalar doğru bir şekilde yapılmalıdır. Dikenli tellerin en yaygın kullanım amacı da alanlara girişin yasak olduğunu belirtmektir. Dikenli tel yapısındaki tel sivriliği de istekler doğrultusunda ayarlanmaktadır. Manuel olarak uygulama yapılması, yapan kişiye de zarar verebilir, bu nedenle de uygulama sırasında güvenlik konularına da dikkat edilmelidir. Birçok bölgede dikenli tel kullanımına rastlanabilmektedir.

Dikenli Tel Kullanım Alanları

 Güvenlik amacıyla kullanılan dikenli tel, birçok farklı bölgede ya da alanda karşımıza çıkabilmektedir. Kullanım alanlarına örnek verecek olursak; parklar, bahçeler, yol kenarları, özel bölgeler, askeri alanlar, siteler, villalar ve sanayi alanları bu alanlara örnek olarak verilebilmektedir.

Dikenli Tel Fiyatları

Günlük yaşantımızda birçok kez karşılaştığımız dikenli tel fiyatları için ortalama olarak bir sayı söylenememektedir. Net bir fiyat söylenmemesi sebebi ise; dikenli tellerin kullanılacakları alanlara, uzunluklarına, diken sivriliğine, kalitesine ve hammadde seçimine göre fiyat değişikliğine uğramasıdır. Evren Tel Çit, uzun yıllardır bu alanda bulunmakta ve kendini kanıtlamış olan firmalar arasına adını yazdırmıştır. Ayrıca her türlü üretiminde profesyonel ekip, kaliteli üretim ve ekonomik fiyat politikasını uygulamakta ve bunun sonucunda da başarılı işler elde etmektedir. Evren Tel Çit ile iletişime geçerek dikenli tel hakkında ve dikenli tel fiyatları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. 

Dikenli Tel Çit
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın