Çok amaçlı saha, basketbol, voleybol ve futbol gibi sporlar için uygun ortama sahip olan tek bir sahadır. Hem pota hem file hem de kale bulunduran bu sahaların oluşturulması için, sahalara sadece küçük dokunuşlar yapılıyor ve daha çok spor için imkan oluşturuluyor. Sitelerde ve okullarda çok fazla tercih edilen çok amaçlı saha yapımı dikkat edilmesi gereken bir eylemdir. Eğer özen gösterilmez ise bu sahalarda insanların can güvenliği tam olarak sağlanamamış olur ve olumsuz olaylar gerçekleşebilir. Bu nedenle de bu tarz çok amaçlı saha denetimleri düzenli olarak yapılmalıdır. Çok amaçlı sahaların zeminleri, tek bir spor için kurulu olan sahalara göre daha önemlidir. Çünkü bu tarz sahalarda hem basketbol topu rahat sekmeli hem kaygan olmamalı hem de pürüzlü olmamalıdır. Bu nedenle genellikle dekoraçim yani yapay, sentetik çim kullanımı uygun bulunmaktadır. Yapay çimlerin hem temizlenmesi hem de bakımı kolaydır.

Çok Amaçlı Saha Zemini

Çok amaçlı saha zeminlerinin, oynanacak olan bütün spor dallarına uygun olarak yapılması gerekmektedir. Mesela futbol oynanabilecek bir zemin yapısı ile basketbol oynanabilecek olan zemin yapısı birbirinden farklıdır. Veyahut voleybol sahası zemin ve tenis kortu zemini de birbirinden farklıdır. Birçok sporun bir arada, tek bir sahada yapılabilmesi adına sahalara hem maddi olarak hem de iş gücü olarak biraz daha fazla zaman, emek harcanması gerekmektedir.

Çok Amaçlı Saha Yapımı

Çok amaçlı saha yapımı, tedarik edilmesi ve uygulanması konularında Evren Tel Çit olarak hizmet vermekteyiz. Çok amaçlı saha yapımları hem açık hem de kapalı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Çok amaçlı saha, pratiktir, kullanışlıdır ve de birçok farklı oyunun oynanmasına olanak sağlamaktadır. Birden fazla saha yapımına oranla daha düşük bir maliyet gerektiren çok amaçlı saha, otel, okul ve sitelerde tavsiye edilen spor saha çeşididir.

Saha yapım aşamalarının başında drenaj ve kanalları kazılır ve borular monte edilir. Ana hata bağlanan borular sonrasında saha üzerine keçe serilir. Sıkıştırma da yapıldıktan sonra yapay çim serilir. Kesme ve yapıştırma işlemleri sonrasında saha çizgileri belirlenir ve çok amaçlı saha oluşumu tamamlanır. Evren Tel Çit ile iletişime geçerek daha detaylı bilgiler ve fiyatlandırma hakkında bilgiler elde edebilirsiniz.  

Çok Amaçlı Saha
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın