Günümüzde revaçta olan spor dallarından birisi de voleyboldur. Voleybol hakkında kısaca bahsedecek olursak; voleybol sahası ortadan ikiye beyaz bir çizgiyle ayrılır ve bu çizgi hizasında bir file vardır. Karşılıklı iki takım halinde oynanan bu oyunda amaç el yardımıyla voleybol topunun fileden rakip sahasına geçirilmesidir. Oyunun sonunda en çok sayıya sahip olan takım oyunu kazanmaktadır. Genellikle 3 setten oluşmakta ve her set 25 sayıdır. Ancak 2-2 olan durumlarda 3 olanın kazanması adına toplamda 5 set oynanan bir oyun haline gelir. Voleybol, açık alanda, kapalı alanda, sahilde, salonda vs. birçok yerde oynanabilen bir oyundur. Voleybol oyunları da adını oynandığı voleybol sahası aracılığıyla almaktadır. Voleybol sahası, oyunun ilerleyişi ve kalitesi için önemli bir unsurdur.

Voleybol Sahası Zemin

Hangi spor müsabakası oynanıyor olursa olsun zemin hep önemli olan bir detaydır. Voleybol sahası yapımına özen gösterilmelidir, çünkü oyunun düzgün ilerleyişi için önemli bir noktadır sahalar. Zemin mutlaka düz olmalıdır ve esnek olmalıdır ki düşen oyuncu sakatlanmasın. Kaygan ya da pürüzlü olan zeminler sorun teşkil edecektir. Kapalı alanlarda olduğu zaman zemin açık renkli olmalı ve çizgiler de beyaz renkte olmalıdır. Voleybol sahası zemin kauçuk kaplamalı olduğu için genellikle esnek yapıda olur ve sakatlanma oranları böylelikle düşer. Voleybol sahası zeminin önemli olduğu kadar file de önemlidir ki file de mutlaka yatay pozisyonda olmalıdır. Filelerin boyutları genel olarak ayarlanabilirdir ve kadın ya da erkek oyununa göre değişir.

Voleybol Sahası Yapımı Fiyatları

Voleybol sahası fiyatları hakkında net bir sayı söylemek doğru olmayacaktır çünkü fiyat birçok faktöre göre değişmektedir. Alanın büyüklüğü, file malzemesi, zeminin yapısı, tribünler, isteklere göre yapılacak ve işlenecek detaylar; her biri fiyatlarda değişikliğe sebep olmaktadır. Evren Tel Çit, yüksek kalite, profesyonel ekip ve ekonomik fiyat politikası ile voleybol sahası üretimi gerçekleştirmektedir. Hem voleybol sahası hem de voleybol sahası yapımı fiyatları hakkında detaylı bilgiler almak için Evren Tel Çit ile iletişime geçebilir ve kafanıza takılan her türlü soruya cevap alabilirsiniz. 

Voleybol Sahası
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın