İnce sıralarla dizilen tellerden meydana gelen düz hatlı jiletli tel, kullanıldıkları alanlarda genellikle güvenlik amacı gütmektedir. Düz hatlı jiletli tel, uzun demir sütunlardan oluşmakta ve bariyer sistemi görevi görmektedir. Düz hatlı jiletli tel, istekler doğrultusunda renklendirilebilmektedir ve bu renklendirme işlemleri fırın boyası kullanılarak yapılmaktadır. Genellikle yeşil ve gri renkli olanlarına rastladığımız bu teller, daha modern bir görüntüye sahip olabilmesi için klipsizdir. Teknoloji gelişimi ile daha kaliteli üretilmekte ve üretiminde artık güncel teknolojik makineler kullanılmaktadır. Diğer bütün jiletli tellere göre daha ince bir yapıya sahiptir ve bu inceliği ile daha sık örülebilmektedir.

Düz Hatlı Jiletli Tel Özellikleri

Girilmesi tehlikeli olabilecek alanlarda karşımıza çıkan ve kullanıldığı alanlar için güvenlik önlemi oluşturan düz hatlı jiletli tel, yapımı da montajı da hesaplı olan bir tel çeşididir. Dekor amaçlı kullanılmayan düz hatlı jileti tel, paslanmayan demir tel üzerine jiletler işlenmesi ile oluşturulur. Jiletler altında duran demir sütunlar boşluklu yapıdadır. Bunun nedeni de insanlarda merak duygusu oluşacağından jiletli telleri aşmaya çalışıp kendilerine zarar vermelerini önlemektir. Düşmesini önlemek ve insanların güvenliklerini sağlamak amacıyla demir direkler yardımıyla uygulanmaktadır düz hatlı jiletli tel. Her özellikte teller uygulanabilir ancak manuel uygulamak sakıncalı olabilir, bu nedenle de bu konuya dikkat edilmelidir. Dokunanlara zarar verebilecek olan düz hatlı jiletli tel, paslanmayan çelik tel kullanımı ile üretilmekte ve bu telleri kesmek, bükmek, kırmak imkansız derecesinde zordur. Hava koşullarından etkilenmeyen jilet ve metaller kullanılır. Bu sayede hem uzun ömürlü olurlar hem de paslanmayacaklarından bükülmeme özelliklerini de kaybetmezler.

Düz Hatlı Jiletli Tel Kullanım Alanları

Günlük yaşantımızda kullanımına şahit olduğumuz düz hatlı jiletli tel, birçok farklı alanda kullanıma sahiptir. Güvenlik amaçlı kullanılan ve bu anlamda çok etkili olan bu tel çeşidinin kullanım alanlarına örnekler verecek olursak; askeri bölgelerde, askeri bölgelere yakın yollarda, terk edilen arazileri belirtmek amacıyla, sanayi bölgelerinde giriş yasağı koymak adına olan kullanımları örnek olarak gösterilebilir. Evren Tel Çit, profesyonel ekip, kaliteli ürün ve ekonomik fiyat politikası ile düz hatlı jiletli tel üretimi yapmaktadır. Bütün detaylar için Evren Tel Çit ile iletişime geçebilirsiniz. 

Düz Hatlı Jiletli Tel
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın