Diğer tellere oranla daha estetik bir görünüşe sahip olan puntalı jiletli tel, aralıklı yapısına ek olarak boşluklardan meydana gelen yapısının köşelerine jiletler yerleştirilmiş olan tel çeşididir. Bu jiletler tırmanmaya engel olması amacıyla eklenmiştir. Puntalı jiletli tel, istekler doğrultusunda renklendirilebilmektedir ve bu renklendirme fırın boya ile yapılmaktadır. Genellikle yeşil ya da gri renkte olan bu tel çeşidi, kullanım olarak özel mülklerde daha yaygındır. Bükülme veya kırılma ihtimali olmayan bu tellerde diğer jiletli tellere oranla daha büyük kareler vardır. Geniş aralıklı yapısına aldanıldığı zaman, tellere hemen bitişik olan ince jiletlerle karşılaşılmaktadır. Puntalı teller ile puntalı jiletli tellerin birleşimi ile güvenlik önlemleri en üst düzeyde sağlanmış olur. Her boşluk arasında hesaplamalar doğru bir şekilde yapılmalıdır, aksi takdirde tekniksel olarak problemler yaşanabilir.

Merkez anlamı taşıyan punta, müşterilerin istekleri doğrultusunda düzenlenen boy ölçülerine sahiptir. Puntalı jileti tel genel olarak bakıldığında çok uzun puntalara sahip değildir. Çünkü bu tel çeşidinde asıl görev jiletlerindir. Güneş ışınlarından etkilenmeyen ve her türlü hava koşulunda sağlam duran punatlı jiletli tel, paslanma özelliği olmayan çelikten üretilir ve bu teller dayanıklı olduğu kadar estetiktir de. Öncelikli olarak askeri alanlarda kullanılan bu tel çeşidi, günümüzde her alanda kullanılmaya başlandı ve kaliteleri de gelişen teknoloji ile daha da arttırıldı. Her türlü istek doğrultusunda değiştirilebilen özelliklere sahip olan puntalı jiletli tel, üretim veya uygulama sırasında küçük bir aksaklık nedeniyle baştan yapılmak zorunda kalınabilir çünkü yapımı ve sökümü kolay değildir.

Puntalı Jiletli Tel Kullanım Alanları

Puntalı jiletli tel hem görsellik olarak hem de sağladığı yüksek güvenlik koruması ile birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Kullanım alanlarına örnek verilecek olursa; tren istasyonları, otoyollar, ulaşım ile ilgili olan alanlar, yüksek güvenlik gerektiren alanlar, askeri bölgeler, sınırlar, cezaevleri, havaalanları, sanayi bölgeleri örnek olarak verilebilir. Bütün bu alanlar için Evren Tel Çit, profesyonel ekip, kaliteli ürün ve ekonomik fiyat politikası ile puntalı jiletli tel üretimi yapmaktadır. Evren Tel Çit ile iletişime geçerek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. 

Puntalı Jiletli Tel
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın