Hangi alan olduğu fark etmez, spor müsabakaları kimi zaman hava şartları nedeniyle iptal edilebiliyor veya ertelenebiliyor. Spor müsabakaları ya da faaliyetleri sırasında kötü ya da iyi fark etmez, hiçbir hava koşulundan ne sporcuların ne de seyircilerin etkilendiği mekanlara kapalı halı saha denilmektedir. Yani kapalı halı saha havayla teması kesmekte ve hava koşulları nedeniyle meydana gelebilecek erteleme ya da iptallerin önüne geçmektedir. Kapalı halı saha ile açık halı saha arasındaki tek fark, kapalı halı saha üzerinde file serili olmasıdır. Kapalı halı sahanın bu özelliği sayesinde, sporcuların performanslarında düşükler olması de önlenmektedir. Kapalı halı saha yapımı biraz daha yorucu olabilmektedir.

Kapalı Halı Saha Yapımı

Hava koşullarından koruması ile spor müsabakalarında kolaylık oluşturan kapalı halı saha boyutları genellikle 30x50 m ile 20x40 m olmaktadır. Futbol sahası olarak düşünülünce 14 kişi rahatlıkla oynayabilmektedir bu saha ölçülerinde. Kapalı halı saha yapımının en önemli özelliklerinden birisi çelik konstrüksiyon yapılıyor olmasıdır. Doğal şartlara yani hava koşullarına dayanıklılık göstermesinin bir nedeni çelik kullanımıdır. Firmaların bazıları maliyeti düşürebilmek adına çelik konstrüksiyon yaptırmıyor ve genellikle çatılarında çökmeler gerçekleşiyor. Evren Tel Çit olarak kapalı halı saha yapımı da dahil olmak üzere her zaman kaliteli yani uzun ömürlü üretim yapmaktayız.

Kapalı halı saha yapım aşamalarına baktığımız zaman karşımıza 7 aşama çıkmaktadır. Bu aşamaların bazılarına iş makinaları eşlik edebilmektedir. Bu 7 aşamaya bakacak olursak; hatıl kazı yapımı, betonarme hatıl kazı yapımı, demir boru ve tel çit ile işlemler yapılması, mıcır serilme ve sıkıştırılması, aydınlatma yardımcısı direğin dikilmesi, elektrik tesisatı kontrol ve düzenlemeleri, kapalı halı saha adını veren filenin çekilmesi adımları mevcuttur. Adımların her biri dikkat ve özen gerektirilmesi gereken adımlardır. Herhangi bir adımda yapılacak adım son aşamaya gelince kendini belli eder ve bütün çalışmalar boşa gidebilir.

Kapalı Halı Saha Yapımı Fiyatları

Kapalı halı saha yapımı fiyatları için ortalama bir sayı söylenememektedir. Yapımda kullanılacak malzemeler, kaliteler, saha alanı, büyüklüğü ve istenilen farklı özellikler fiyatta değişikliğe sebep olacaktır. Detaylı bilgiler ve fiyatlandırmalar için, iş politikasını profesyonel ekip, kaliteli ürün ve ekonomik fiyat olarak belirlemiş olan Evren Tel Çit iletişime geçebilirsiniz. 

Kapalı Halı Saha
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın