Klempli spor sahaları, üretiminden itibaren herhangi bir kaynak yapılmadan, klempler kullanılarak kalıpların birleştirilmesi ile oluşturulur. Klemp denilen malzeme özel döküm malzemeleri ile üretilir ve saha yapılacak alanlara uygulanır. Spor sahaları içerisinde en güvenli saha unvanını almış olan saha klempli spor sahalarıdır. Yapım aşamaları biraz daha zorlayıcı olan klempli spor sahaların diğer bütün sahalara oranla daha güvenli olmasının sebebi, dört tarafının da tellerle çevrili olması ve kalın demirler bulundurmasıdır. Klempli spor sahaları ana yapım malzemesi olan klemp, demir döküm malzemesi başlığında incelenir. Klemp, saha yapımında kullanılacak olan kalıpların yatay ve dikey olarak birbirine bağlanmasını sağlar. Bu işlemlerde klemp kullanıldığı için kaynağa ihtiyaç duyulmamaktadır.

Klempli spor sahaları yapımının ilk aşaması sahanın yapılacağı alanın belirlenmesidir. Alan belirlendikten sonra bu alanın zemini kontrol edilir. Eğer zeminin sağlam oluğu kesin bir durumsa zemine silindir yerleştirme işlemine geçilir. Kazılacak alanlar belirlenir ve kazılar yapılır. Kazılan alanlara beton dökülür ve kurumaya bırakılır. Kalıplar çakılır daha sonra da hatıl beton denilen beton da kalıp üzerine dökülür. Klempli spor sahaları bu aşamalar ile birbirini takip etmektedir.

Klempli Spor Sahaları Uygulamaları

Klempli spor sahaları uygulanacak alanların zeminlerine silindir yerleştirilir ve hatıl beton dökülecek yerler kazıldıktan sonra beton dökülür ve böylece temel oluşturulmuş olur. Kalıplar, demirler derken numaralandırılmalar yapılır ve mıcır dökme işlemleri tamamlanır. İstenilen boyutlarda üretim sağlanabilir ve bu üretimler fırın boyaları aracılığıyla istenilen her renge boyanabilir.

Klempli Spor Sahaları Yapımı Fiyatları

Kaynak kullanılmadan kalıplar yardımıyla oluşturulan klempli spor sahaları yapım fiyatları için net bir sayı vermek mümkün değildir. Fiyatlar istenilen bütün özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Evren Tel Çit, profesyonel ekip, kaliteli ürünler ve ekonomik fiyat politikası ile klempli spor saha yapımını üstlenmektedir. Evren Tel Çit ile iletişime geçebilir ve hem saha hakkında hem yapım aşaması hakkında hem de fiyatlar ile ilgili bilgiler alabilir ve kafanızda olan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Ekonomik fiyatlarla kaliteli ürünler için Evren Tel Çit!

Klempli Spor Sahaları
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın