Dekoraçim çit dekoratif oluşu, sağlam bir yapıya sahip oluşu ve dış etkenlere karşı dayanıklı olması ile günümüzde çok sık tercih edilen çim çit türlerinden biridir. Adından da anlaşılacağı üzere dekoraçim çit, çim ve çitin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Dekoraçim çit yapısında kullanılan çim gerçek değil suni çimdir. Ürün, alternatif mekânlarda iç ve dış bölgelerde bölmeler oluşturarak yapının görünümüne farklılık kazandırmaktadır. Dekoraçim çit, PVC yapılı olan özel bir malzemeden üretilen paslanmaz tellerin üzerine uygulanan bir çittir.

Dekoraçim Çit Genel Özellikler

Dekoraçim çit, genellikle 1,5 mm kalınlığa sahip olan çift sarımlı teller ile üretilmektedir. PVC kullanılarak üretilir ve esneme özelliği ile de kopması kolay değildir ve bu nedenle de dayanıklı bir malzemedir. Dekoraçim çit ayrıca sürtünmeye ve yanmaya karşı da dirence sahiptir. PVC ile aynı özelliklere sahiptir; darbelere karşı dayanıklı, ateşe dayanıklı, ekonomik, çevre dostu özelliklere sahiptir. Atmosfere gönderdiği karbondioksit oranına yani karbon izine bakıldığı zaman, çevre dostu bir ürün olduğu görülmektedir. Çevre dostu olmasıyla insan sağlığına da zarar verecek unsurlar içermediği anlaşılmaktadır.

Dekoraçim çit üretiminde kullanılan teller daha dayanıklı olması adına sıcak daldırma galvaniz ile kaplanmaktadır. Yani çinko kaplamalıdır da diyebiliriz. Galvaniz sayesinde de paslanmaya ve aşınmaya karşı dirençli bir hale gelmekte olan dekoraçim çit, garanti belgeleri ile üretilip satışa sunulmaktadır. Dekoraçim çit, ateşle tutuşturulamayan, dökülmeyen, solmayan ve bozulmayan yapı ile boya da tutmaz. Destekleyici unsur olarak profil direkler veya tel örgüler kullanılmaktadır. Sahip olduğu destekleyici aparatlar ile de istenildiği zaman çıkarılıp takılabilen bir ürün olma özelliği taşıyor.

Dekoraçim Çit Kullanım Alanları

Dekoratif olarak kullanılan dekoraçim çit, birçok alanda kullanıma sahiptir. Kullanım alanlarına örnekler verecek olursak; parklar, bahçeler, villalar, açık havuzlar, yol kenarları, siteler ve sanayi bölgeleri örnek olarak verilebilir.

Dekoraçim Çit Fiyatları

Dekoraçim çit fiyatları için belirli bir miktar söylenemez çünkü kullanılacağı alana, kullanılacak olan ebatlara ve malzemelere göre değişkenlik gösterebilen fiyatları vardır. Evren Tel Çit, kaliteli ürün, profesyonel ekip, ekonomik fiyat politikası ile dekoraçim çit üretimi yapan bir firmadır. Evren Tel Çit ile iletişime geçerek hem ürün hakkında hem de fiyatlandırma hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. 

Dekoraçim Çit
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın