Otomatik kullanımı ile pratik hizmetler sunan kollu bariyer, kullanıldıkları alanlarında kendine has bir çalışma prensibine sahiptir. Uzaktan kumanda aracılığıyla çalışan kollu bariyer, emniyetli ve kolay kullanışa sahip olması ile otopark ya da herhangi bir arazide sıkça kullanılmaktadır. Genellikle araç giriş çıkışlarında işlev gören kollu bariyer, bu alanlarda da durdurma özelliğine sahip olması sebebiyle tercih edilmektedir. Kollu bariyer, güvenlik kontrolü olan alanlarda hem aracı kullanan kişiye hem de araç içi kontrollerde aracı durdurabilmek adına kullanılmaktadır. Birçok farklı kalitede üretimi olan bu sistemlerin renkleri genellikle standarttır ancak istenilen renklere uygun olarak da üretimi sağlanabilmektedir. Çalışma prensibini kontrol eden uzaktan kumandalar ile kollu bariyer, aşağı ve yukarı hareketleri yapmaktadır.

Kollu Bariyer Özellikleri

Kollu bariyer birçok kalitede üretilebilen bir sistemdir. Genellikle isteklere göre renk belirlemesi yapılabilmektedir ve kullanılacağı alanlara göre de uzunluk ayarlamaları yapılır. Kollu bariyer, üretimi sonrasında kaplamalar ile ateşe dayanıklı, UV ışınlarından etkilenmeyen ve dış etkenlere karşı çok daha dayanıklı hale gelirler. Dayanıklı yapısı ile tercih edilmesinin nedeni de güvenlik amacıyla araçları rahatlıkla durdurabilmesidir. Uzaktan kumanda yardımıyla çalışması kullanım pratikliği oluşturur ve üretim sonrası istenilen alanlara monte edilmesi de kolay olan bir sistemdir. Kolay montaj uygulaması ile kolay sökülebilme özelliğine de sahiptir ve bu alanlarda pratiklik sağlamaktadır.

Kollu Bariyer Kullanım Alanları

Kollu bariyer otopark girişleri başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanıma açıktır. Kullanım alanlarına örnek verecek olursak; güvenlik kontrolleri yapılacak olan alanlarda, alışveriş merkezi girişlerinde, bazı askeri alanlarda, araç kontrolü olan yol kenarlarında, yıkama alanlarında, üniversitelerde, stadyumlarda ve özellikle korunan alanlarda kullanılabilmektedir. Bu kullanımları ile de çok yaygın bir kullanım alanına sahip olduğu görülebilmektedir.

Kollu Bariyer Fiyatları

Kollu bariyer fiyatları, kullanılacak olan malzemeye, üretim boyutlarına, istenilen özelliklere, sistemin çalışma mesafesine göre değişiklik göstermektedir bu nedenle de ortalama bir fiyat söylenememektedir. Alanında uzman olan ve her zaman profesyonel ekiplerle ekonomik fiyata kaliteli üretimler yapan Evren Tel Çit ile iletişime geçerek hem de ürün hakkında hem de fiyatlandırmalar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.